RKS Okęcie Warszawa – KS Drukarz Warszawa 0:1(0:0)

Bramka: Szymon Lewicki 89’

Skład Okęcia: Paweł Rybski – Bartosz Sobczyk, Jarosław Tarwacki, Piotr Balsam ż, Piotr Łuczyk(59.Filip Nosarzewski ż) – Robert Litawa(46.Bartosz Tober 60.Mikołaj Nowocień), Marek Kwiatkowski(79.Michał Piłatkowski), Mateusz Olkowski kpt.(70.Szymon Więckowski), Maksymilian Czekaj(46.Venyamin Puzan) – Rafał Wroński, Maksym Sirozh(74.Mikołaj Dębowski)

Ławka rezerwowych: Jakub Trzciński, Szymon Boruch

W 12 kolejce RKS Okęcie przegrało z KS Drukarzem 0:1. Bramkę goście zdobyli w końcówce spotkania w 89 min i wyjechali z Radarowej z 3 punktami !

RKS Okęcie w meczu 12 kolejki V ligi z KS Drukarz Warszawa (28-10-2023)

Stoją od lewej: Piotr Balsam, Bartosz Sobczyk, Marek Kwiatkowski, Piotr Łuczyk, Jarosław Tarwacki, Paweł Rybski

Dolny rząd od lewej: Mateusz Olkowski kpt., Robert Litawa, Maksymilian Czekaj, Maksym Sirozh, Rafał Wroński

Mecz przy R1 miał 2 oblicza. W pierwszej odsłonie przeważali piłkarze z warszawskiej Pragi, którzy przynajmniej w 3 sytuacjach powinni prowadzić, ale świetnie broniący tego dnia Paweł Rybski uchronił lotników od tego. Po Jego interwencjach piłka wychodziła poza końcową linię bądź ocierała się o słupek lub poprzeczkę. Podopieczni Macieja Śliwowskiego mieli z kolei swoją znakomitą okazję na prowadzenie już w 1 min. ! Rafał Wroński będąc oko w oko z golkiperem Drukarza nie zachował zimnej krwi i spudłował ? Próba przelobowania bramkarza nie powiodła się i piłka przeleciała ponad poprzeczką ! Do przerwy bezbramkowy remis.

Na drugą połowę piłkarze Okęcia wyszli z nowymi siłami oraz z determinacją pokonania przeciwnika i to było dobre 45 min. gry lotników. Tym razem to Okęcie miało okazje na prowadzenie, ale niestety futbolówka nie wpadała do bramki rywali. Swoje szanse na strzelenie gola mieli Maksym Sirozh, Rafał Wroński oraz Szymon Więckowski, ale uderzenia były mało precyzyjne i mijały światło bramki ?

Kiedy wydawałoby się, że mecz zakończy się podziałem punktów goście w 89 min zdobyli bramkę ? W zamieszaniu podbramkowym napastnik KS-u dostał wprost pod nogi piłkę i z umieszczeniem jej w bramce nie miał problemów. W ostatniej minucie meczu oraz czterech doliczonych piłkarze Okęcia próbowali jeszcze zdobyć wyrównującego gola, ale niestety nie udało się im to i druga jednobramkowa porażka z rzędu stała się faktem !?

W pierwszą sobotę listopada piłkarze Okęcia udają się do Płońska na mecz 13 kolejki z miejscowym PAF-em. W ligowej tabeli rywale są tuż przed lotnikami i mecz będzie z tych o tzw.6 punktów. Początek spotkania o godz.14.00. Do wspierania w nie odległym od Warszawy Płońsku zapraszamy serdecznie kibiców , bądźcie naszym „12 zawodnikiem” !!!