29 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I

Seniorzy - V Liga

29 Kolejka “Decathlon” V Liga gr.I

MLKS Żbik Nasielsk – RKS Okęcie Warszawa 3:2 (1:0)

Bramki: Marek Osiński 37’ Kamil Tomaszyński 67’ Rafał Załoga 90+4 (k) – Bartosz Sobczyk 54’ Maksymilian Czekaj 84’

Skład Okęcia: Szymon Balcerzak – Piotr Balsam, Filip Kacperkiewicz, Szymon Boruch(60.Jarosław Tarwacki), Bartosz Szoja, Filip Przygoda (46.Bartosz Sobczyk)  – Venyamin Puzan (60.Makymilian Czekaj), Mateusz Olkowski kpt. (70.Krzysztof Capar ż) – Rafał Wroński ż, Mateusz Sieciechowicz, Szymon Więckowski (60.Rafał Szczeblewski)

RKS Okęcie w meczu ze Żbikiem Nasielsk (11-06-2023 r.)

Stoją od lewej:Szymon Balcerzak, Venyamin Puzan, Szymon Więckowski, Piotr Balsam, Filip Kacperkiewicz, Mateusz Sieciechowicz

Dolny rząd od lewej: Szymon Boruch, Mateusz Olkowski kpt., Bartosz Szoja, Filip Przygoda, Rafał Wroński

W przedostatniej kolejce spotkań V ligi RKS Okęcie przegrało na wyjeździe ze Żbikiem Nasielsk 3:2, a gola dającego 3 punkty gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry z rzutu karnego !!!

Rozstrzygnięcia w I warszawskiej grupie V ligi nastąpiły już wcześniej i oba zespoły przystąpiły do meczu tylko z perspektywy zaliczenia meczu, zdobycia kompletu punktów oraz pokazania dobrego w swoim wykonaniu futbolu. Awans wywalczyły już KTS Weszło i Sokół Serock, a Żbikowi oraz Okęciu nie grozi spadek więc grano o tzw. ”pietruszkę”. Pomimo tego, licznie zebrani kibice zobaczyli ciekawe widowisko z udziałem piłkarzy MLKS-u i RKS-u.

W 37 min. padła jedyna w pierwszej połowie bramka. W niegroźnej wydawałoby się akcji Żbika w okolicach „szesnastki’ obrońca Okęcia Bartosz Szoja niefortunnie poślizgnął się na murawie i upadł ! Napastnik miejscowych skorzystał z okazji bycia sam na sam z naszym bramkarzem i strzelił gola.

Po przerwie podopieczni Rafała Szewczyka i Macieja Zakrzewskiego od początku wzięli się do odrabiania strat i raz po raz przebywali w okolicach pola karnego miejscowych. Taka gra musiała przynieść efekt w postaci gola. W 54 min. wprowadzony po przerwie Bartosz Sobczyk wymanewrował 2 obrońców i przepięknym strzałem zza 16 metra  pokonał golkipera Żbika. Piłkarze Okęcia rozochoceni golem mogli 5 minut później dołożyć jeszcze jednego , ale tzw.”setkę” nie wykorzystał Rafał Wroński. Co nie udało się lotnikom zrobili to piłkarze z Nasielska i w 67 min. ponownie wyszli na prowadzenie !!! Mecz miał się ku końcowi , ale nasi piłkarze nie dawali za wygraną. Gospodarze cofnęli się do obrony i prostymi sposobami , wykopem piłki jak najdalej od swojej bramki czekali na ostatni gwizdek sędziego. Taka taktyka nie opłaciła się im i w 84 min. Okęcie ponownie doprowadziło do remisu. Gola na 2:2 zdobył Maksymilian Czekaj.

To nie był koniec emocji !!! Arbiter główny doliczył 3 min. do podstawowych 90 min. i oba zespoły w przeciągu tak krótkiego czasu starały się zmienić wynik. W ostatniej sekundzie meczu Żbik zaatakował , a próbę dośrodkowania blokował Jarosław Tarwacki  niestety w nie przepisowy sposób, ręką ?! Rzut karny w 90+4 min nie zdołał obronić Szymon Balcerzak i 9 w sezonie 2022/23 porażka RKS-u stała się faktem !!!

W sobotę 17 czerwca przy R1 ostatni mecz na własnym boisku , a zarazem ostatni mecz w V lidze sezonu 2022/2023. Przeciwnikiem Okęcia będzie Wkra Żuromin, a początek spotkania o godz.12.00. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym piłkarzom !!!