Seniorzy - V Liga
Piłka nożna

30 Kolejka “Decathlon” V Liga gr.I

RKS Okęcie Warszawa – MKS Wkra Żuromin 4:1 (2:1)

Bramki: Konstantyn Ślęzak 9’(k) 90’ Mateusz Sieciechowicz 39’ 79’ – Dawid Niemczyk 44’(k)

Skład Okęcia: Szymon Balcerzak(46.Hubert Ihnatowicz) – Filip Kacperkiewicz, Szymon Boruch(75.Mateusz Kiełtyk), Jarosław Tarwacki, Bartosz Szoja(55.Mikołaj Nowocień) – Venyamin Puzan ż,ż (czerw), Mateusz Olkowski kpt. ż – Konstantyn Ślęzak, Mateusz Sieciechowicz, Maksymilian Czekaj(65.Krzysztof Capar)

W ostatniej kolejce V ligi sezonu 2022/23 RKS Okęcie pokonało na własnym boisku MKS Wkrę Żuromin 4 :1

RKS Okęcie w meczu z Wkrą Żuromin (17-06-2023 r.)

Stoją od lewej: Konstantyn Ślęzak, Szymon Balcerzak, Bartosz Szoja, Filip Kacperkiewicz, Venyamin Puzan, Filip Przygoda

Dolny rząd od lewej: Jarosław Tarwacki, Szymon Boruch, Maksymilian Czekaj, Mateusz Sieciechowicz, Mateusz Olkowski kpt.

Koniec rozgrywek w grupie I warszawskiej V ligi rozgrywany był bez większych emocji. Lotnicy zapewnili już sobie utrzymanie od dawien dawna , a goście przyjechali rozegrać ostatni mecz w V lidze , w której zajęli przedostatnie miejsce dające spadek do LO !

Pomimo tego kibice nie nudzili się na trybunach. Strzelono 5 goli, były 2 rzuty karne, a 2 piłkarzy po jednym ze stron otrzymało czerwony kartonik ?

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla RKS-u. Pierwszą bramkę dla Okęcia zdobył z rzutu karnego Konstantyn Ślęzak. W 9 min. późniejszy egzekutor jedenastki był faulowany w polu karnym i arbiter z WS Siedlce pokazał na „wapno”.

Na drugiego gola dla lotników trzeba było czekać do końca I połowy. W 39 min. Mateusz Sieciechowicz rywalizujący z Kostkiem o tytuł najlepszego klubowego strzelca zdobył swojego pierwszego gola. W tym momencie obaj mieli po 13 trafień w sezonie ! W między czasie Okęcie powinno prowadzić co najmniej różnicą 3 goli. Venyamin Puząn oraz Filip Przygoda będąc sam na sam z bramkarzem Wkry zmarnowali swoje 100 % okazje na podwyższenie wyniku. Tuż przed przerwą goście przedarli się po raz pierwszy pod nasze pole karne i stało się to, czego można było się obawiać ! Zdobyli z rzutu karnego kontaktową bramkę. W 44 min. sędzia główny ponownie nie miał wątpliwości z podyktowaniem jedenastki,  przy obronie strzału napastnika Wkry zauważył zagranie ręką Venyamina Puzana. Konsekwencją tego był karny oraz żółta kartka dla Vieni. To nie koniec złych wieści. Pomocnik Okęcia po 2 żółtej kartce zobaczył czerwoną i musiał zejść z boiska ?

Po przerwie nie zmieniło się nic w obrazie gry na boisku. Okęcie mając miażdżącą przewagę atakowało raz po raz na bramkę przyjezdnych, ale brakowało precyzji i gole nie padały ? Mecz zbliżał się ku końcowi i ponownie dali znać o sobie najlepsi strzelcy RKS-u. W 79 min. Mateusz Sieciechowicz podwyższył wynik na 3:1 i ustrzelił nie pierwszy już raz w karierze dublet. Konstantyn Ślęzak nie pozostał dłużnym. W 90 minucie zdobył swojego 2 gola i ustalił końcowy wynik na 4:1 !!!

Wygrana z Wkrą Żuromin była 13 triumfem lotników ! Na koniec sezonu RKS Okęcie zajęło 5 miejsce w tabeli z 45 punktami na koncie.

Brawo piłkarze, trenerzy !!! To był dobry na tym poziomie rozgrywek sezon ! Jako beniaminek ligi byliśmy „groźnym” rywalem dla pozostałych ekip oprócz bez sprzecznie dominującej drużynie KTS Weszło i w walce o awans liczyliśmy się prawie do samego końca. Wszystkim dziękujemy za bycie z zespołem w tych dobrych jak i złych chwilach i ponownie oczekujemy wsparcia w nowym V ligowym sezonie !!!