9 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA

Seniorzy - V Liga

9 Kolejka “Decathlon” V Liga gr.I

LZS Amator Maszewo – RKS Okęcie Warszawa 4:2 (4:0)

Bramki: Jarosław Tarwacki 5’(samob.) D.Tomczyk 10’ D.Surmak 19’ D.Lisiecki 43’ – Rafał Wroński 52’ Piotr Balsam 78’ (k)

Skład Okęcia: Paweł Rybski – Szymon Boruch, Jarosław Tarwacki, Filip Przygoda(33.Mateusz Kiełtyk) – Piotr Balsam ż, Venyamin Puzan(33.Szymon Więckowski 80.Maksym Sirozh), Robert Litawa, Mateusz Olkowski kpt. ż(68.Rafał Szczeblewski), Filip Nosarzewski(33.Mikołaj Dębowski) – Rafał Wroński, Michał Piłatkowski

Ławka rezerwowych: Jakub Trzciński

RKS Okęcie w meczu 9 kol. z Amatorem Maszewo (07-10-2023 r.)

Stoją od lewej: Jarosław Tarwacki, Venyamin Puzan, Piotr Balsam, Michał Piłatkowski, Paweł Rybski

Dolny rząd od lewej: Szymon Boruch, Filip Nosarzewski, Mateusz Olkowski kpt., Robert Litawa, Filip Przygoda, Rafał Wroński

Mecz dziewiątej kolejki V ligi zakończył się przegrana Okęcia. Miejscowy Amator pokonał lotników 4:2.

Niekorzystny dla Okęcia końcowy wynik spotkania tak naprawdę rozstrzygnął się do 20 min  pierwszej połowy . Gospodarze w tym czasie zaaplikowali 3 gole i było praktycznie „po zawodach”. Wszystkie gole były konsekwencją słabszej niż dotychczas gry całej lewej flanki lotników co zmusiło trenera Macieja Śliwowskiego do korekt w składzie. Zanim zmiennicy zaaklimatyzowali się miejscowi dołożyli tuż przed przerwa jeszcze jednego gola. Z bagażem 4 bramek zakończyła się pierwsza odsłona meczu !

Po przerwie gra RKS-u diametralnie zmieniła się. Amator zepchnięty do defensywy słabo radził sobie z atakami na ich bramkę i po raz pierwszy poległ w 52 min., a Rafał Wroński golem poderwał kolegów do jeszcze większego wysiłku. Wydawałoby się, że bramki dla lotników padną jedna za drugą , ale na przeszkodzie stała raz poprzeczka Mikołaja Dębowskiego, drugim razem spojenie słupka i poprzeczki po uderzeniu Szymona Więckowskiego , a jeszcze innym razem fatalne przestrzelenie z bliskiej odległości przez Rafała Szczeblewskiego ?! Była też kontrowersja na polu karnym, gdzie faul na Michale Piłatkowskim nie został „zauważony” przez sędziego ? Na drugiego gola dla Okęcia doczekaliśmy się dopiero w 78 min. kiedy to strzał z rzutu karnego zamienił na bramkę Piotr Balsam. Do końca meczu nic już się nie zmieniło i 6 porażka stała się faktem.

Za tydzień mecz przy R1. Do Warszawy przyjeżdża Świt Staroźreby. Spotkanie 10 kolejki w sobotę 14 pażdziernika o godz.12.00

Serdecznie zapraszamy do kibicowanie naszej drużynie !!!