Mecz sparingowy nr.4

GLKS Płomień Dębe Wielkie – RKS Okęcie Warszawa  1:1 (1:1)

Bramki: Płomień 19’ – Rafał Wroński 10’

Skład Okęcia: Jan de Pourbaix(46.Jakub Trzciński) – Piotr Balsam, Julian Cieślak(46.zaw.2 test.), Mikołaj Nowocień, Filip Nosarzewski(46.Maciej Grabowski) – Mikołaj Dębowski(46.Rafał Szczeblewski), Mateusz Olkowski(46.zaw.3 test.), Marek Kwiatkowski(68. Maksymilian Czekaj), Piotr Jarzyna(55.Piotr Żuk), Rafał Wroński(46.Szymon Więckowski) – zaw.1 test

Czwarty mecz kontrolny Okęcia kończy się remisem 1:1 ! Przeciwnikiem lotników był V ligowiec z grupy Warszawa II – Płomień Dębe Wielkie. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Dla Okęcia gola dającego prowadzenie strzelił w 10 min. Rafał Wroński, goście wyrównali 9 min. później z rzutu karnego.

RKS Okęcie w sparingu z Płomieniem Dębe Wielkie (17-02-2024 r.)

Stoją od lewej: zaw.1 test., Julian Cieślak, Mikołaj Nowocień, Mikołaj Dębowski, Piotr Jarzyna, Jan de Pourbaix

Dolny rząd od lewej: Marek Kwiatkowski, Piotr Balsam, Mateusz Olkowski, Filip Nosarzewski, Rafał Wroński

Sparing przebiegał pod dyktando RKS-u, ale przewaga podopiecznych Adama Warszawskiego nie przełożyła się na wygraną ? Będąc w posiadaniu piłki przez ¾ meczu i mając co najmniej pięć 100% okazji na strzelenie gola należało taki mecz wygrać ?! Remis przyjmujemy jako zapowiedź pozytywnych wyników na kolejne sparingi , a zwłaszcza na ligowe mecze.

W pierwszej połowie wystąpiło 3 nowych pozyskanych już przez Okęcie zawodników. Między słupkami stanął 19-letni Jan de Pourbaix(transfer z Legionovi Legionowo) , na stoperze zagrał Julian Cieślak(transfer z Igloopolu Dębica), a w ataku Piotr Jarzyna(z Promnika Łaskarzew). Ponadto po przerwie w obronie zmieniając Filipa Nosarzewskiego zadebiutował Maciej Grabowski(transfer z Sarmaty Warszawa). Kolejnych 3 czeka jeszcze na ostateczne decyzje z macierzystych klubów, a przez coach-a lotników oceny przydatności do zespołu.

Następny sparing RKS zagra w najbliższy weekend. W sobotę 24 lutego na boisku „C” Ośrodka Hutnik przeciwnikiem lotników będzie IV ligowy KS Raszyn. Początek spotkania zaplanowano na godz.13.30