RKS Okęcie Warszawa –  Błękitni Obsza 1:2 (0:2)

Bramki: Szymon Więckowski 65’ – Błękitni 20’ 40’

Skład Okęcia: Karol Gębski(46.Szymon Balcerzak) – Piotr Balsam(46.Filip Przygoda) , Szymon Boruch(46.Tymoteusz Rychlewski) , Filip Kacperkiewicz(46.Bartosz Szoja) , Tom Hultch(46.Bartosz Sobczyk) – Mikołaj Nowocień(60.Krzysztof Capar) , Mateusz Olkowski(46.Venyamin Puzan) , Jan Jankowski(46.zaw.test.1) – Rafał Wroński(46.Konstantyn Ślęzak) , Rafał Szczeblewski(46.Łukasz Rostkowski) , Mateusz Sieciechowicz(46.Szymon Więckowski)

RKS Okęcie w meczu kontrolnym z Błękitnymi Obsza (25-02-2023 r.)

Soją od lewej: Karol Gębski , Rafał Szczeblewski , Tom Hultsch , Piotr Balsam , Jan Jankowski , Rafał Wroński , Mateusz Sieciechowicz

Dolny rząd od lewej: Filip Kacperkiewicz , Szymon Boruch , Mateusz Olkowski , Mikołaj Nowocień

Do pierwszego ligowego meczu pozostało równo miesiąc. Piłkarze Okęcia nie próżnują i w weekendy rozgrywają mecze kontrolne. Rywalem w piątym sparingu byli piłkarze IV ligowych Błękitnych Obsza z okręgu lubelskiego. Ponad 300 km jakie musieli pokonać nie poszły na marne , wygrali 2:1. Przy okazji wizyty w stolicy obejrzeli z trybun hitowy pojedynek Extraklasy Legia-Widzew.

W sobotnim meczu kontrolnym zagrało w RKS-e 3 nowych już zatwierdzonych zawodników. W pierwszej połowie na stoperze wspólnie z Szymonem Boruchem wystąpił  Filip Kasperkiewicz wychowanek Pilicy Białobrzegi gdzie grał 2 sezony w III i 2 w IV lidze , później piłkarz LKS Promna , KS Warka oraz KTS Weszło. Do Okęcia przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z PRO Warszawa.

Po przerwie Filipa zmienił 22 letni Tymoteusz Rychlewski , który również definitywnie został zatwierdzony na Radarową. Tymek cztery sezony grał w PKS Radość , a przygodę z piłką zaczynał w UKS Varsovia Warszawa. Nie ma jeszcze doświadczenia w wyższych niż LO rozgrywkach , ale jest bardzo utalentowany i z żalem „oddawał’ Go poprzedni klub. Rówieśnikiem Rychlewskiego jest Szymon Więckowski i tak jak On zagrał drugie 45 min., a występ swój okrasił honorowym golem dla nowego klubu. Szymon w przeszłości reprezentował w rozgrywkach IV ligi Pogoń Grodzisk Maz. , Nadnarwiankę Pułtusk oraz Marcovię Marki i III ligową Polonię Warszawa. W obecnym sezonie w rundzie jesiennej grał w ligowym rywalu lotników Nadnarwiance Pułtusk.

Wszystkich trzech piłkarzy serdecznie witamy przy R1 , życzymy powodzenia i gry w wyjściowych jedenastkach. To poważne wzmocnienia zespołu kierowanego przez Rafała Szewczyka i Macieja Zakrzewskiego.

Filip Kacperkiewicz                                                       Tymoteusz Rychlewski                                         Szymon Więckowski

Wracając do samego sparingu trzeba pochylić głowy przeciwnikom , którzy broniąc się przez większość spotkania zdołali wyprowadzić 2 zabójcze kontry , z których padły gole , a w całym meczu dały wygraną !?  Nasi piłkarze stworzyli wiele okazji by umieścić piłkę w siatce , ale celowniki były mocno „rozkalibrowane”. Lotnicy w pierwszej odsłonie meczu zamiast prowadzić 2-3 bramkami schodzili na przerwę z bagażem 2 goli ?

Na II połowę wyszła nowa jedenastka RKS-u i było nieco lepiej tak w grze jak i w kwestii poprawy wyniku. Pomimo dwóch „setek” jakie mieli Konstantyn Ślęzak oraz Szymon Więckowski wynik z I połowy utrzymywał się ponad godzinę. Jedynego gola dla Okęcia zdobył w 65 min. wspomniany wcześniej Szymon Więckowski.

„Manewry” sztabu szkoleniowego w wytypowaniem optymalnego składu na mecze ligowe mają się ku końcowi. W następnych sparingach zapewne poznamy jaka będzie wyjściowa jedenastka , kto będzie zmiennikiem , a którzy będą musieli mocniej zawalczyć by „załapać się’ do 18-ki.

Okazją ku temu będzie najbliższy mecz kontrolny w Starych Babicach. RKS Okęcie zagra z występującym w Lidze Okręgowej i aspirującym do awansu miejscowym LKS Naprzód. W sobotę 4 marca pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godz.12.00. Serdecznie zapraszamy ….