Mecz sparingowy

LKS Naprzód Stare Babice – RKS Okęcie Warszawa  3:0 (2:0)

Bramki: Naprzód 36’ 42’ 62’

Skład Okęcia: Szymon Balcerzak(35.Karol Gębski) – Filip Przygoda(60.Bartosz Sobczyk) , Tymoteusz Rychlewski(zaw,test.1) , Filip Kacperkiewicz(46.Bartosz Szoja) , Bartosz Sobczyk(30.Piotr Balsam) – Szymon Więckowski(46Jakub Bartnicki) , Mikołaj Nowocień(65.Venyamin Puzan) , Venyamin Puzan(46.Rafał Szczeblewski) , Mateusz Olkowski(46.Jarosław Tarwacki) , Konstantyn Ślęzak(70.Szymon Więckowski) – Mateusz Sieciechowicz(46.Łukasz Rostkowski)

W sobotę kolejny mecz kontrolny rozegrali piłkarze Okęcia. Przeciwnikiem był czołowy zespół LO – Naprzód Stare Babice. Mecz zakończył się pewną wygraną gospodarzy 3:0 !

RKS Okecie w meczu kontrolnym z LKS Naprzód Stare Babice (04-03-2023 r.)

Stoja od lewej: Szymon Balcerzak , Venyamin Puzan , Bartosz Sobczyk , Tymoteusz Rychlewski , Konstantyn Ślęzak , Mateusz Sieciechowicz

Dolny rząd od lewej: Mateusz Olkowski , Filip Przygoda , Mikołaj Nowocień , Filip Kacperkiewicz , Szymon Więckowski

Pogoda nie dopisała w sobotnie popołudnie , a specyfika terenu w Zielonkach-Parcelach dodała , że było jeszcze zimniej i hulał wiatr. Lepiej do tych warunków przystosowali się miejscowi i od pierwszych minut dominowali na boisku. Po kwadransie powinni prowadzić przynajmniej dwoma bramkami , ale w bramce Okęcia dobrze spisywał się Szymon Balcerzak. Nie wpuścił gola , ale w 35 min. musiał zejść. Przy jednej z interwencji doznał kontuzji i jak się później okazało ma nieduże pęknięcie. Czeka Go pauza w treningach i meczach na  około 3 tygodnie ?!

Minutę po Jego zejściu Naprzód po składnej akcji strzelił pierwszego gola. Na drugiego wystarczyło im kolejne 5 minut ? Bramka na 2:0 padła w zamieszaniu podbramkowym , gdzie sprytem wykazał się napastnik LKS , który wepchnął futbolówkę do bramki.

Po przerwie obraz gry Okęcia nieco polepszył się , ale szwankowała podobnie jak w pierwszych 45 minutach dokładność podań. Indywidualnie podejmowane decyzje były niewłaściwe , było dużo strat piłki , a zespołowej gry było jak na lekarstwo. Gospodarze w 62 min. ustalili wynik spotkania i zasłużenie schodzili do szatni z wygraną !  W drugiej połowie wystąpił czwarty piłkarz pozyskany na Radarową w zimowym okienku transferowym – Jarosław Tarwacki. Nowy pomocnik Okęcia wypożyczony został z Mazowsza Grójec.

Jarosław Tarwacki

Sztab szkoleniowy lotników wytłumaczenie na takie granie swoich podopiecznych miał jedyne – kryzys !!! Wiadomo , każdy zespół ma taki w lidze czy w meczach kontrolnych i właśnie taki przytrafił się nam teraz ! Mamy to już za sobą więc będzie z całą pewnością coraz lepiej. Zespół po intensywnych treningach , meczach kontrolnych oraz zimowych transferach wydaje być się jeszcze mocniejszym niż w jesiennej rundzie. Szczyt formy planowany jest na mecze ligowe , a „próbą generalną” będzie mecz 18 marca w Józefowie.

Zanim zagramy z Józefovią czeka RKS mecz z innym piąto ligowym zespołem warszawskiej II grupy. W sobotę 11 marca przeciwnikiem Okęcia będzie Płomień Dębe Wielkie , a sparing na sztucznym boisku „B” Ośrodka Hutnik ul.Marymoncka 42 o godz.12.00