Rekordy ciężarowców Gawłowskiego i Zamośnego na Mistrzostwach w Siedlcach

Podnoszenie ciężarów

 

W Siedlcach rozegrano Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego do lat 20 , w których wystąpiło 28 kobiet oraz 28 mężczyzn z 9 klubów regionu. Trener ciężarowców Okęcia – Henryk Kurzac zabrał na nie 2-ch młodzieżowców , szesnastoletniego Kacpra Gawłowskiego i piętnastolatka – Karola Zamośnego. Obaj spisali się znakomicie , znacząco poprawili swoje rekordy życiowe.

 

 

Kacper Gawłowski na pomoście w Siedlcach rywalizował w kat.89 kg. W trzecim podejściu rwania pobił „życiówkę” o 3 kg i obecny rekord to 65 kg. W podrzucie wyrównał najlepsze swoje osiągnięcie (80 kg) co dało mu w rekord w dwuboju – 145 kg. Poprawił się też w punktacji Sinclair , ze 165,49 na 170,0 !!! Brawo Kacper , za progres wyników.

 

Karol Zamośny po zawodach w Siedlcach może pochwalić się już wynikiem budzącym szacunek ,  w dwuboju uzyskał 200 kg !!! Startował w kategorii wagowej 96 kg.

Na ten wynik złożyły się rekordy życiowe w rwaniu - 85 kg oraz podrzucie – 115 kg. Wszystkie rekordowe podejścia zaliczył w trzecich próbach. Od piątku 26 marca 2021 r.  nowym Jego rekordem punktacji Sinclair jest 232,0 (poprzedni wynik - 206,75). Do październikowych Mistrzostw Polski Młodzików jest jeszcze sporo czasu , ale jeśli rozwój sportowy Karola będzie postępował w takim tempie jak dotychczas , to będzie głównym w nich faworytem do złotego medalu. Brawo Karol , jak widać ciężka praca , popłaca !!! Idź tą drogą , to słuszna koncepcja !!!

 

Nie byłoby tych wyników , gdyby nie klasa szkoleniowa trenera Kurzaca. Jego metody treningowe , spokojne i stopniowe gospodarowanie ciężarami swoich podopiecznych przynosi już nie małe efekty , nie tylko indywidualne zawodnikom , ale też klubowi RKS Okęcie. Dziękujemy Panie trenerze , że jesteś przy Radarowej ze swoimi „lotnikami wagi ciężkiej” 

 

 

sponsorzy

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez RKS Okęcie Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy

patron szkółki

Kontomatik