9 kolejka II ligi okręgowej E1 Orlik Błonianka Błonie - RKS Okęcie 2-4

Rocznik 2010

W sobotni poranek 12.06.2021 nasza drużyna udała się na mecz z Błonianką Błonie.

Młodzi Lotnicy chcieli szybko zmazać plamę po wysokiej porażce z Akademią Piłkarską Legii Warszawa i pokonać zespół gospodarzy.

Mecz był emocjonujący i zacięty, nie zabrakło w nim kreatywnych rozwiązań co zaowocowało wieloma składnymi akcjami z pierwszej piłki oraz pojedynków 1x1, z których często wychodziliśmy zwycięsko.

W pierwszej kwarcie padła tylko jedna bramka, którą zdobył zawodnik Błonianki wykorzystując nieporozumienie w naszej formacji obronnej. Zimny prysznic i

wskazówki trenera Piotra Łuczyka, który musiał trochę „ogarnąć” naszych chłopców, podziałała. Gra w drugiej kwarcie wyglądała już zdecydowanie lepiej.

Do remisu doprowadza Oskar Kowalski, który wykorzystał podanie Patryka Tarkowskiego, a chwilę później na prowadzenie wychodzimy po bramce Patryka Szawarskiego, który strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi na skuteczna interwencję.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku, ale dobrze dziś bronił Bartek Golder. Po jednej z naszych akcji podwyższamy prowadzenie po bramce Borysa Gajlewicza, ale pod koniec trzeciej kwarty gospodarze łapią kontakt.

Koncentracja i komunikacja przed czwarta kwartą. Błonianka nie mając nic do stracenia rusza z atakami, ale skutecznie strzały są blokowane przez obrońców. Ostatecznie wychodzimy na prowadzenie po bramce Wiktora Górskiego i nie oddajemy zwycięstwa już do końca spotkania.

Przeciwnik postawił trudne warunki. Trudne tez dziś były warunki do gry. Mimo niepewnych pierwszych 15 minut, kolejne kwarty były prowadzone pod dyktando RKS Okęcie. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów, wiadomo nad czym trzeba pracować, aby popełniać ich jak najmniej.

Przez większość meczu dominowaliśmy na boisku stwarzając sobie wiele sytuacji, które były konstruowane czy to po przechwycie czy po wznowieniu przez naszego bramkarza. Cieszy to że te sytuacje były przemyślane i wytrenowane, a nie przypadkowe. Jako drużyna piłkarsko wyglądaliśmy dziś bardzo dobrze, choć trzeba oddać przeciwnikom że mimo niekorzystnego dla nich wyniku walczyli do końca.

Następna kolejka odbędzie się we wtorek 15.06.2021, a przeciwnikiem będzie drużyna UKS Komorów.

Maćkowi Michalskiemu i Adamowi Błachowskiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Skład 5.Oskar Kowalski, 10. Patryk Tarkowski (kpt), 6. Wiktor Górski, 9. Borys Gajlewicz, 14. Maciej Michalski, 29. Borys Kopeć, 11. Mateusz Rymarz, 7. Dawid Malik, 8. Patryk Szawarski, 66. Bartosz Golder

Trener: Piotr Łuczyk

I Kwarta:

1:0 Błonianka Błonie

II Kwarta:

1:1 Oskar Kowalski ( Patryk Tarkowski)

1:2 Patryk Szawarski ( Patryk Tarkowski)

Zdjęcia: Andrzej Golder

9 kolejka II ligi okręgowej E1 Orlik Błonianka Błonie  -  RKS Okęcie  2-4 - RKS Okęcie Warszawa