RKS Okęcie Warszawa – WRKS Olimpia Warszawa 0:4 (0:2)

Bramki: Olimpia 18’ 30+3’ 36’ 47’

Skład Okęcia: Szymon Chojecki – Jakub Każmierczak, Tomasz Hofmokl , Marcin Świerczyński – Bartosz Bociński , Kamil Baturalp, Jan Lele Duj Tha,  Fabian Kaleta – Dawid Marczuk

Ławka rezerwowych: Franciszek Stachoń, Dawid Le, Paweł Szelenbaum, Jakub Beczek Bartłomiej Ratyński, Miłosz Sztubacki, Anh Minh Barzon, Maciej Goławski,

Młodziki RKS Okęcie przeplatają swoje mecze raz wygraną, raz przegraną. W sobotę na Radarowej podejmowali WRKS Olimpię Warszawa i idąc takim tokiem rozumowania  po wygranej w 6 kolejce przyszła „pora” na porażkę. Tak też się stało !!!

Mecz z WRKS-em miał dać odpowiedź , czy są w stanie skutecznie walczyć o czołową lokatę w III lidze okręgowej z Piastem i właśnie z wolskim klubem. Determinacja z jaką zagrali w pierwszej połowie dawała nadzieję na to, ale wysiłki lotników skutecznie niwelowała sędzina tego spotkania. Wielokrotnie nie reagowała na ewidentne faule czy wybicia na aut , zresztą z obu stron, a Jej decyzje były delikatnie mówiąc nie zrozumiałe !? Błędnie oceniała lub w ogóle nie reagowała na przekroczenia przepisów gry ??? Nie wybaczalnym błędem było przedłużenie pierwszej połowy o 3 minuty. Dlaczego „przedłużyła” czy jak kto woli „doliczyła” czas gry ??? Jak się później okazało z powodu nie znajomości załącznika nr.4 Regulaminu Rozgrywek (czas zawodów 30 min., a sądziła że więcej !?). Miało to o tyle znaczenie , że tuż po poinformowaniu sędziny przez obu trenerów o przerwie w meczu , goście zdobyli drugiego gola ???  Do momentu utraty 2-giej bramki podopieczni Kamila Świtalskiego byli o krok od wyrównania. Niestety nie udało się , a karygodny błąd Pani arbiter „dobił” naszych Młodzików.

Na II połowę wyszli zdekoncentrowani oraz przybici tymi wydarzeniami i …. już na wstępie „dostali” trzecią bramkę ! Po niej „było po zawodach”, ale nadal nie poddawali się. Atakowali i kilkakrotnie mogli zmniejszyć rozmiary porażki. Zamiast zdobycia chociażby honorowego gola stało się inaczej, przeciwnicy dobili ”konającego” lotnika i podwyższyli końcowy rezultat na 4:0. W sezonie 2018 nie dla nas lokaty nr 2 , a tym bardziej nr.1 w tabeli grupy 7 , awans odłożony na rok !!!

Młodziki RKS Okęcie w meczu 7 kol. z Olimpią Warszawa (14-10-2018 r.)