Karty podstawowe

Mecz sparingowy - zapowiedź

Foto

Mecz sparingowy

Okęcie Warszawa – Polonia II Warszawa

 

Sobota 11.08.2018 godz.10.30

Stadion: ul. Radarowa 1, 02-137 Warszawa

 

 

Ostatnim w letnim okresie przygotowań rywalem Okęcia będzie występujący w A klasie zespół Polonii II Warszawa. Planowany sparing z Rysiem Laski odwołano, kluby nie dogadały się !!!

Rezerwy Polonii zostały reaktywowane po 9 latach nieobecności na sportowej mapie Warszawy i przydzielone do II grupy „serie A”. Inauguracyjny sezon 2017/18 piłkarze z Konwiktorskiej zakończyli na odległym 10 miejscu ? Inaczej było w 2008 roku kiedy to w IV lidze „czarne koszule” rywalizowały z „lotnikami”. Polonia II Warszawa po rundzie jesiennej wycofała się z rozgrywek, sklasyfikowana została na ostatnim miejscu i „przepadła” na długie lata ?! Okęcie zaś było na fali i do awansu, do III ligi zabrakło 1 pkt, W 11 kolejce spotkań, 5 października 2008 r po raz ostatni piłkarze z Radarowej zmierzyli się z rezerwami Polonii. Na boisku wygrało Okęcie 4:1, ale po weryfikacji ogłoszono walkower 3:0 dla gospodarzy. Kto wie czy odebrane 3 pkt. nie były kluczowe do awansu ??? Tamte czasy pamiętają obecny trener Okęcia Piotr Biechoński oraz dwaj piłkarze Adrian Wiercioch i Mariusz Wiśniewski, kiedy to 25 letni wówczas Piotr był podstawowym zawodnikiem , a 18 letni Adrian i Mariusz dopiero co „wchodzili” do zespołu.

W sobotę przyjdzie pora przypomnieć sobie tamte czasy , powtórzyć wynik , a może jeszcze co nieco dorzucić. Po rewelacyjny sparingu z IV ligowym Huraganem Wołomin należą się brawa dla całego zespołu za ambitną grę , za przemyślane akcje, zaangażowanie oraz 80 % skuteczność w zdobywaniu goli. Żywimy nadzieję ,że utrzymają ten poziom dzisiaj , jutro i po jutrze, … i po, po, aż (na razie) do 11 listopada 2018 r. , do ostatniej jesiennej kolejki ….

 

                                                     Serdecznie zapraszamy ……….

 

 

sponsorzy

projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy